درگذشت لارنس رابرتز معمار و بنیان گذار اینترنتدرگذشت لارنس رابرتز معمار و بنیان گذار اینترنت

"لارنس رابرتز" معروف به "لری رابرتز" که یکی از بنیان‌گذاران شبکه اینترنت بود، در ۸۱ سالگی درگذشت.

 دنیای اینترنت یکی از معماران اولیه خود را از دست داد.

"لری رابرتز" (Larry Roberts) که به عنوان مدیر برنامه "آرپانت" (ARPAnet) یا پدر اینترنت پیشرو و مدرن شناخته می‌شود، روز ۲۶ دسامبر در سن ۸۱ سالگی درگذشت.

وی از دانشمندان ارشد "دارپا" (آژانس پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی آمریکا) بود.

در حالی که او به اندازه افرادی نظیر "تیم برنرز-لی" یا "وینت سرف" در حوزه اینترنت نزد مردم شناخته شده نیست، اما تصمیمات کلیدی و مهمی را اتخاذ کرده است که چگونگی رفتار اینترنت را مشخص کرده است.

رابرتز پس از خواندن یک مقاله سرنوشت ساز در مورد مفهوم شبکه بین کامپیوتری در دهه ۱۹۶۰، به توسعه ایده ایجاد شبکه رایانه به رایانه پرداخت.

وقتی "رابرت تیلور" رئیس دفتر تکنیک‌های پردازش اطلاعات "آرپا" (ARPA) به دنبال کسی بود که بین کامپیوتر‌های تحقیقاتی "آرپا" پیوند برقرار کند، "رابرتز" را به عنوان معمار اصلی انتخاب کرد.

تحول در زیر ساخت های اینترنت و تلفن سیستان و بلوچستانوزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات گفت: زیرساخت های اینترنت و تلفن در سیستان و بلوچستان متحول خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، آذری جهرمی گفت: در سال گذشته 750 کیلومتر فیبر نوری در سیستان و بلوچستان احداث شد که سعی می شود تا پیان سال 500 کیلو متر به آن اضافه شود.

تحول در زیر ساخت های اینترنت و تلفن سیستان و بلوچستان

Loading the player...

 

برداشت و کاشت همزمان برنج استان مازندران ایرانتلاش بی وقفه کشاورزان مازندرانی برای برداشت سریع کشت اول و زیر کشت بردن مجدد زمین بدون معطلی!

این در حالیست که کشت دوم برنج، ممنوعیت هایی از سوی اداره جهاد کشاورزی داشته است!

اما آیا می توان با این همه ممنوعیت ها و کم آبی ها کشت دوم انجام داد؟

بررسی جامع ممنوعیت ها و فشارهای مسئولین و اینکه چه زمین هایی نباید کشت دوم شود و چرا؟

۲۱ تير ۱۳۹۷: یخکشی مدیرعامل آب منطقه‌ای مازندران بر ممنوعیت کشت دوم شالی و استفاده از آب زیرزمینی تاکید کرد و گفت: شورای حفاظت منابع آب اجازه بهره برداری از آب زیرزمینی برای دارندگان پروانه بهره برداری را فقط برای یک بار تعیین کرد.

یخکشی مدیرعامل آب منطقه‌ای مازندران و ممنوعیت کشت دوم شالیوی افزود: کشت دوم برنج موجب خسارت به آبخوان شده و دستگاه متولی با افزایش نظارت، متخلفان را شناسایی و به مراجع قضایی معرفی خواهد کرد.

یخکشی گفت: کشت دوم شالی موجب لغو پروانه بهره‌برداری متخلفان و پرداخت خسارت به آبخوان می‌شود.

۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷: احمد طاهری از کشاورزان شهرستان بابل خواست: امسال برای کشت دوم برنج از آب زیرزمینی استفاده نکرده و در صورت تامین آب مورد نیاز خود از رودخانه و منابع دیگر اقدام به این کار کنند.
رییس اداره جهاد کشاورزی شهرستان بابل با بیان اینکه امسال در کشت اول برنج، 16 هزار هکتار از زمین های شالیزاری این شهرستان در معرض تنش آبی قرار داشته که بیشتر آن در بخش لاله آباد و بخش مرکزی قرار دارد افزود: این زمین ها از آبریز سد هراز آبیاری شده که با افتتاح این سد مشکل کم آبی رفع می شود.
احمد طاهری از آمادگی این مجموعه برای انتقال آب با لوله به شالیزارهای دارای شرایط مناسب فنی و نیز جلوگیری از هدر رفت، تبخیر و نفوذ آب در زمین بصورت رایگان خبر داد و گفت: در حال حاضر 5 هزار هکتار از شالیزارهای شهرستان بابل یکپارچه سازی شده و 2 هزار هکتار دیگر نیز در مرحله مطالعه و نقشه برداری برای اجرایی شدن قرار دارد.

احتمال کاهش 50 درصدی قیمت جهانی طلادر طی نشست سرمایه‌گذاران و کارشناسان وال استریت احتمال روند کاهشی قیمت طلا را تا 50 درصد در هفته جاری پیش‌بینی کردند.
در نظرسنجی طلای هفتگی کیتکونیوز، برای سومین بار در سال میلادی جاری است که هر دو گروه کارشناسان و سرمایه گذاران دیدگاه بدبینانه نسبت به طلا پیدا کرده‌اند.
در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان وال‌استریت ۱۸ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۹ نفر یا ۵۰ درصد کاهش قیمت طلا و شش نفر یا ۳۳ درصد افزایش قیمت طلا در هفته جاری را پیش‌بینی کردند در حالی که ۳ نفر یا ۱۷ درصد نظری نداشتند.
در این بین، ۸۶۸ نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه‌گذاران خرد شرکت کردند که از میان آنها ۴۴۶ نفر یا ۵۱ درصد کاهش قیمت طلا و ۳۱۹ نفر یا ۳۷ درصد افزایش قیمت این فلز زرد را پیش‌بینی کردند؛ ۱۰۳ نفر یا ۱۲ درصد نظری نسبت به روند قیمت طلا نداشتند.
برای هفته گذشته ۶۳ درصد از کارشناسان وال‌استریت کاهش قیمت طلا و اکثریت سرمایه‌گذاران (۴۴ درصد)، افزایش قیمت این فلز زرد را پیش‌بینی کرده بودند.
در معاملات روز جمعه بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در اوت ۷.۱۰ دلار یا معادل ۰.۶ درصد افزایش یافت و در ۱۲۳۱.۱۰ دلار بسته شد. طلا برای کل هفته گذشته ۰.۸ درصد کاهش ثبت کرد. این فلز ارزشمند روز پنج شنبه به پایینترین قیمت در یک سال اخیر سقوط کرده بود.